Необходими съставки:
-
брашно2 чаени чаши
-
яйца5 броя
-
сирене200 грама
-
кисело мляко2 супени лъжици
-
олио1 кафена чаша
Рецептата:
Бухти, мекици, тиганици! Уж си приличат, а всъщност много се различават. Тиганиците спадат към класическите български закуски, към онези закуски, които всички обичаме. Тиганиците се приготвят бързо и лесно и будят освен апетит и позаспалите детски спомени. Ако и за вас денят се познава от сутринта и вкусната закуска означава усмихнат ден, отделете 20 минути, направете една чиния тиганици и зарадвайте всички вкъщи
Рецептата за тиганици в три стъпки:
- Първата стъпка от рецептата за тиганици е настъргването на сиренето на дребно ренде. След като го настържете го претривате с дървена лъжица, за да се получи гладка каша.
- Към сиренето прибавяте едно яйце и киселото мляко, разбърквате добре, след това малко брашно и отново разбърквате. Повтаряте процедурата докато яйцата и брашното свършат. Трябва да се получи гладка каша.
- В по-дълбок тиган изсипвате олиото. След като се сгорещи изсипвате по една супена лъжица. Пържите тиганиците от двете страни, докато придобият златист цвят. Готовите тиганици поставяте в чиния с домашна хартия, за да се отцедят от излишната мазнина.
Рецептата за тиганици е изпълнена!
Бележки:
![notes icon](/assets/images/notes_icon--sm.png)
Какво друго вкусно може да приготвите за закуска? Добри идеи за закуска са рецептите за класическа закуска, каквито са рецептата за палачинки, рецептата за пържени филийки и рецептата за принцеси със сирене и яйца. Вкусни, бързи и много засищащи, всичките тези варианти за закуска са идеално за едно силно начало на деня!
ДОБЪР АПЕТИТ!
Страхотно, лесно, много вкусно! Благодаря ти отново за тези хубави снимки и спомените, които събуждаш от детството! Слънчев уикенд! :))
Тиганичките и те са от съкровищницата на българската кухня! Спомен от бабината кухня! :)
Поздрави!
Изглеждат много вкусничко :)
:) Вкуснички са! :)
Предавам ти наградата Sunshine Award:
http://solo-fairy-tales.blogspot.com/2012/10/sunshine-award.html
Благодаря ти много! :) А това с Супичка - кулинарната библия безкрайно много ме зарадва! :)
Поздрави и много приятна вечер!
Изглеждат ми много вкусни тези тиганички и с удоволствие ще си запиша рецептата :) Хубав Ден Ти Желая :)
Щом тиганичките изглеждат апетитно, значи целта на публикацията е постигната :)
Поздрави и хубав вечер!
Ооо, любимите тиганички! Много ги харесваме вкъщи и когато наистина нямам време, а и богат набор от продукти за нещо завъртяно, ги правя...със сирене не съм опитвала, благодаря за идеята!
Хубава неделя!
Тиганиците наистина са една вкусна, бърза, лесна и икономична идея за закуска! Макар и малко позабравена ;)Радвам се, че рецептата за тиганици ти е харесала!
Хубава вечер!
Ами киселото мляко в края ли се слага?Посочената 1каф.чаша олио е за пържене ,нали?
Точно така, олиото е за пържене, в сместа не се слага. А киселото мляко (което съм пропуснала в стъпките, за което се извинявам)се слага в началото, преди брашното :) Благодаря, че ми обърнахте внимание на допуснатата неточност!
Поздрави!
Винаги ги свързвам с баба. Дори брат ми наскоро ме попита дали знам рецептата. Благодаря Ви, че ми я припомнихте. Бях забравила как се правят. :)
Тиганичките будят детски спомени почти у всеки! Ако пробвате рецептата ще се радвам много на отзиви дали ви е харесала! :)
Поздрави!
А сода не се ли слага в млякото?
Поне по тази рецепта не се се слага сода :)
На мен нещо не ми се получиха. Останах сурови вътре. Чудя се, къде съм сбъркала, дали тестото не е било достатъчно гъсто, мазнината твърде гореща...Някакви идеи?
Може би наистина е станало малко рядко тестото, иначе не виждам друга причина да останат сурови...
Благодаря. А с каква гъстота трябва да е тестото? Аз предположих, че щом се слага с лъжица в олиото трябва е по-рядко и лепкаво.
Не знам как да опиша гъстотата на тестото, като гъста каша, може би :) Вероятен проблем може да е и ако олиото не е било достатъчно, трябва да е около един пръст.
Чудни! Правя ги веднъж седмично.Браво на Супичка!
Не е ли много брашното? Опитах рецептата - кашата стана много гъста - останаха течни вътре, при това с чаша и половина брашно?!
Тиганичките на снимките са приготвяни при спазване на пропорциите в рецептата и се получиха добре... За жалост не мога да кажа, на какво се дължи :)
Прекрасни са Гисчо! С твоите "супички" вкъщи вече ме наричат "майстор- готвач" :) Много добре се получиха и прибавям рецептата към любими!
Много се радвам, че тиганичките са се получили така добре! Вкусна класика за закуска! Да Ви е сладко! :)
Ще пробвам тези тиганици
Това е най якото приложение което имам и с нетърпение очаквам нови рецепти. Браво на създателите
Супичка се развива, а с нея и мобилното приложение :)
Благодаря,ти(Супичке)рецептата е много сполучлива. На мен ми се получи с една малка забележка. Олиото за пържене ми беше малко,но аз си долях още малко ,и се получи.
Страхотни са
Аз ги правя с набухвател и малко ме е страх да пробвам тази рецепта без.
Ти какво ле
Здравейте! С извара дали ще се получат?